Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 7:00-15:30 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Novinky
20.04.2022
Spustili jsme nový e-shop
Přávě jsme rozběhli nový e-shop. Pryžové výrobky a zakázkové řezání na CNC stroji! číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
Co jsou SUPERDESKY?
Tato sekce se věnuje článkům o gumových výrobcích SUPERDESKY od společnosti CZECH STYLE, spol. s r.o. číst celé
Zobrazit všechny články
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Zpětný odběr pneumatik

Šetřete životní prostředí!

Tím, že nám předáte své opotřebené pneumatiky k dalšímu využití nebo likvidaci šetříte životní prostředí. Naši pracovníci, Vám poskytnou informace o zajištění zpětného odběru. Tato nabídka platí především pro konečného spotřebitele, který u nás chce odevzdat vlastní pneumatiky.
Kvalita životního prostředí je záležitostí nás všech!
Využijte proto naši nabídky na zpětný odběr opotřebených pneumatik!

Zpětný odběr opotřebovaných pneumatik zabezpečujeme zdarma.

Více na zpetnyodber.czstyle.cz


 

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Gumová podlaha
 4. Recyklovatelná podlaha

Recyklovatelná podlaha

Recyklovatelná gumová podlaha nejen do garáže

Podlahová krytina SUPERDESKY je vhodná jako robustní, snadno čistitelný a voděodolný podlahový krytinový materiál vyrobený z recyklované gumy pro použití v garážích, fitness a posilovnách, maloobchodních prodejnách, výstavních halách, sklady vybavení a stadiony ledových sportů. Má vynikající vlastnosti jako originální podlahová krytina v role a kombinuje tyto vlastnosti s variabilitou mobilní podlahové krytiny. SUPERDESKY puzzle lze odpojit a znovu rozložit na jiné místo.

HISTORIE VÝROBCE PRODUKTŮ SUPERDESKY

Společnost CZECH STYLE se sídlem ve Zlíně byla založena v dubnu roku 1999 se zaměřením na nákup a prodej pneumatik. V počátku se společnost zaměřila na prodej pneumatik výrobců ze zemí bývalého Sovětského svazu. V roce 2000 získala povolení k obchodnímu zastoupení pro ČR od největšího výrobce pneumatik v Ruské federaci závodu Nižněkamskšina, Nižněkamsk. Postupně se toto povolení s právem prodávat pneumatiky zn. KAMA rozšířilo i na trh Polska, Maďarska a zemí Latinské Ameriky. Kromě pneumatik zn. KAMA společnost dováží i pneumatiky zn. VOLTYRE, AMTEL a TYREX. Společnost CZECH STYLE spolu s výrobcem pneu zn. KAMA se zúčastnila několika výstav AUTOTEC a AUTOSALON v Brně a specializovaných výstav v ESSENU. I přes konkurenci, která na trhu pneumatik existuje, si pneumatiky zn. KAMA vybojovaly místo svou kvalitou a vysokou životností v nejtěžším smíšeném provozu.

V roce 2007 si vedení společnosti vytyčilo nové cíle zaměřené na oblast poskytování služeb dopravcům a motoristům. V rekonstruovaném areálu ve Zlíně-Malenovicích byla otevřena nová protektorovací linka pro nákladní pneumatiky s tzv. studenou protektorací. Obchodní politika společnosti se v průběhu let zaměřila i na prodej pneumatik jiných výrobců a dále rozšířila svou činnost o poskytování servisních služeb a autodopravu.

SOUČASNOST

Společnost CZECH STYLE sídlí ve Zlíně – Malenovicích a svým klientům zabezpečuje dodávky osobních, nákladních, zemědělských, a speciálních pneumatik. Na přání zákazníka dodáváme pneumatiky i ostatních značek a dále kompletní sety pneumatik s diskem v požadovaných rozměrech. Doplňkovým prodejem je prodej autobaterií, olejů, brzdových obložení a ostatních komponentů pro nákladní automobily. Nabízí služby autoservisu, pneuservisu (osobní, nákladní a EM), mobilního pneuservisu (služby poskytované po celých 24 h s vybavením pro servis pneumatik do 56"). Servisy jsou vybaveny technologií FAIP od společnosti SWISS GARAGE, s.r.o. Brno. A dále nabízí svým zákazníkům odběrné místo použitých pneumatik a v neposlední řadě výrobu pryžových desek. Dostupnost našich služeb po celé ČR zajišťuje propracovaný systém mobilních pneuservisů Zlín, Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice. Svým zákazníkům nabízí ucelený systém sledování a obsluhy jejich vozového parku. Ke zkvalitnění všech vnitrofiremních procesů firma zavedla integrovaný systém řízení a systém řízení jakosti ISO 9001 pro podporu nejrůznějších variant služeb a činností pro své zákazníky. Jeho základním dokumentem je Politika společnosti CZECH STYLE. Rovněž splňuje požadavky normy pro EMS ČSN EN ISO 14001:2005. Společnost CZECH STYLE patří k nejvýznamnějším exportérům pneumatik zn. KAMA a mimo dodávek do České republiky se podílí na dodávkách do Polska, Maďarska a do zemí v oblasti Asie, Afriky a Latinské Ameriky.

VZNIK SUPERDESEK

V dnešní moderní a uspěchané době, kdy automobil patří ve vyspělých zemích neodmyslitelně téměř do každé domácnosti (a v mnoha z nich je to často více než jen jeden vůz) je nasnadě, zabývat se nedílnými součástmi každého automobilu

tedy pneumatikami. Jeté pneumatiky totiž tvoří převážnou část odpadu, který spadá do kategorie pryžový. Pryžové výrobky jsou vyráběny lisováním granulátu z použitých pneumatik a lepidla.
Právě kvůli tomuto odpadu, a možnostech jeho recyklace a jiných využití vznikl projekt SUPERDESKY.

Superdesky mají všestranné využití jedná se o ekologickou výrobu výrazně přispívající k ochraně životního prostředí a využívání druhotných surovin.

 

MOŽNOSTI VYUŽITÍ PRYŽOVÝCH VÝROBKŮ

 • do dopravy
 • průmysl a stavebnictví
 • dětská hřiště
 • stájové desky – koňské stáje
 • balkony, terasy
 • protihlukové stěny
 • do domácnosti a mnoho dalších

VLASTNOSTI:

 • přírodní gumová podložka proti prokluzu, nebo proti hluku
 • guma zamezuje vibracím při chodu strojů v průmyslu a zabraňuje pohybu nákladu
 • činí stroj tišším a méně hlučnějším
 • tlumí vibrace, hluk a má velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti
 • ochranná výplň mezi přepravovaným zbožím - zabraňuje poškození nákladu
 • zlepšuje třecí sílu mezi naloženými materiály
 • snižuje potřebu upínacích popruhů pro upevnění nákladu
 • vyrobena pevným spojením polyuretanovým lepidlem
 • odolnost vůči vodě, páře, roztoku soli, povětrnostním podmínkám, slabým kyselinám a zásadám
 • porézní, zmírňuje otřesy a má významný protiskluzový účinek
 • 100% recyklovatelná

POUŽITÍ:

 • izolace pod hlučné stroje a spotřebiče
 • protiskluzová podložka pod palety do kamionů a dalších nákladních automobilů
 • protiskluzová guma pod náklad a zboží
 • proti vibrační gumový podklad
 • výplň mezi přepravovaným zbožím
 • bezpečný podklad a podlaha dětských hřišť
 • měkké chodníky a obrubníky
 • pryžová dlažba a podlaha
 • pryžové dlaždice do posilovny
 • měkká dlažba a podlaha pro další venkovní i vnitřní plochy - terasy, u strojů a zařízení, na stavbách apod.

 

Jak se zjišťuje tvrdost pryží?

Základní „gumárenskou“ mechanickou vlastností pryží je tvrdost (podle) Shore. Při jejím určování se jedná o dynamicko-elastickou zkoušku, kdy se měří odraz zkušebního tělesa od podložky ze zkoušeného materiálu.

Která stupnice tvrdosti je vhodná pro pryže?

Rozlišuje se několik stupnic tvrdosti Shore, ale všechny mají rozsah od 0 do 100 dílků. Pro pryžové desky a role je určena stupnice Shore A.

Důležité je, že existuje empirický přepočet mezi tvrdostí Shore A a modulem pružnosti, kde obecně s rostoucí tvrdostí roste i modul pružnosti.

Jaký přístroj se pro měření tvrdosti používá?

Ke stanovení tvrdosti pryže jsou určeny ruční tvrdoměry, které fungují na principu hloubky vpichu penetračního hrotu. *)


*) Zdroj: ZUBÍK, Martin. Materiálové vlastnosti pryže pro výpočtové modelování dynamiky pohonné jednotky, Kapitola 3 Dynamické materiálové vlastnosti pryží, str. 11. Brno: Vysoké učení technické v Brně, Fakulta strojního inženýrství, 2011

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

CZECH STYLE spol. s r.o.

Tečovská 1239 Malenovice,

763 02 Zlín

Přiblížit mapu

https://mapy.cz/zakladni?x=17.5815331&y=49.2085565&z=14&q=malenovice%201239&source=addr&id=11631562&ds=1

 
Kontakty
Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
(Po-Pá, 7:00-15:30 hod.)
© 1999 - 2022 - Výrobky z pryže to jsou SuperDesky od CZECH STYLE, spol. s r.o. - superdesky.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz